Administratorul special al FC Dinamo, Iuliu Mureşan, a declarat, luni seară, că urmează să discute cu antrenorul Mircea Rednic, pentru a reveni pe banca dinamoviştilor.

"Ieri s-a reziliat contractul cu Dario Bonetti. Îi mulţumesc pentru curajul de a veni. Începând de azi, ne putem ocupa de angajarea altui antrenor. Singurul rămas este Mircea Rednic, ne aşezăm, discutăm şi sperăm să semnâm. Lista mea era Bergodi, Rednic, Miriuţă şi alţii. Eu nu am avut voie, ca oficial, să vorbesc cu alt antrenor până azi la ora 3 şi ceva. De acum voi discuta. Cei din staful actual vor rămâne la club", a declarat Mureşan la Digisport.

Rednic a mai avut patru mandate pe banca lui Dinamo: iulie 2006 - septembrie 2007, iulie 2008 - iunie 2009, mai 2015 - mai 2016 şi octombrie 2018 - iunie 2019.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...