Marti, 26 August 2008, ora 07:48
1160 citiri

Mircea Rednic nu are voie sa rateze titlul in acest sezon, a declarat, luni seara, presedintele executiv al lui Dinamo, Cristi Borcea.

"Un asemenea lot nu am mai avut din '90. Am facut cele mai bune transferuri, avem jucatori extraordinari. La ce lot are, Rednic nu are voie sa rateze titlul. Pur si simplu este obligat", a spus Borcea, la Fanatik Show.

Dupa 5 etape jucate, Dinamo ocupa pozitia a 6-a a clasamentului Ligii I, cu 10 puncte.

Referitor la meciul cu Rapid, pierdut de "caini", Borcea spune ca si arbitrul Tudor a avut partea sa de vina pentru infrangerea formatiei din Soseaua Stefan cel Mare.

"Dinamo a controlat drastic primele 30 de minute. Eram sigur ca Tudor o sa ne faca mari probleme, a fragmentat jocul, a sanctionat cu cartonas galben orice fault al nostru, numai pentru jucatorii nostri. De ce mi-a fost frica nu am scapat. Tudor m-a facut cu regulamentul in mana. Vreau sa ma arbitreze cu orice echipa, dar nu cu Rapid", a mai spus presedintele executiv al "cainilor".

Dinamo a fost invinsa, duminica seara, in deplasare, de Rapid, scor 2-1, intr-un meci din cadrul etapei a V-a a Ligii I.

Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...
Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...