Dorin Rotariu a marcat primul gol pentru noua sa echipa din Belgia

Duminica, 15 Octombrie 2017, ora 10:04
2699 citiri

Tanarul fotbalist roman Dorin Rotariu, fost component al echipelor Poli Timisoara si Dinamo Bucuresti, a marcat primul sau gol pentru Excelsior Mouscron, noua sa trupa din Belgia, acolo unde este imprumutat de catre FC Brugges.

Rotariu a marcat singurul gol al echipei sale (antrenata de romanul Mircea Rednic) in remiza cu Genk, scor 1-1 in etapa cu numarul 10 din Jupiler League.

Romanul a deschis scorul in minutul 42, Genk egaland pe final, in minutul 81, prin Ingvartsen.

Rotariu a fost titular si integralist pentru oaspeti, iar fostul dinamovist Palici a fost rezerva. Banteanul a mai marcat o dubla in acest sezon la Mouscron, dar in Cupa Belgiei.

In clasament, Mouscron e pe locul 3, cu 18 puncte, la egalitate cu Anderlecht, fiind depasita doar de Brugges si Charleroi.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Dorin Rotariu gol marcat Mouscron, #Rotariu prim gol in Belgia noua, #Rotariu gol Mouscron echipa Rednic , #stiri Mircea Rednic