Echipa lui Mircea Rednic din Belgia a invins liderul FC Brugge

Duminica, 10 Septembrie 2017, ora 08:27
3286 citiri

Gruparea Excelsior Mouscron, antrenata de romanul Mircea Rednic, a produs o mare surpriza sambata seara, cand a invins in runda curenta de Jupiler League liderul Club Brugge.

Scorul a fost 2-1 pentru trupa in alb-rosu, in etapa cu numarul 6 din Belgia, provocand primul esec pentru Brugge in noul sezon.

Bolingi a marcat ambele goluri pentru gazde, in minutele 18 si 40, primul fiind din penalti. Denswil a reusit punctul de onoare al oaspetilor, in minutul 25.

Brugge si Charleroi sunt primele in Belgia cu 15 puncte, dar a doua echipa are un meci mai putin disputat.

Mouscron a urcat pe 3 in campionat, la doua puncte distanta de lidere.

Dorin Rotariu nu a fost in lot la gazde, iar fostul dinamovist Antun Palici a fost doar rezerva la Mouscron.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Mircea Rednic mare victorie Belgia, #Mouscron rednic bate lider Brugges, #Rednic Mouscron urcare pe 3 Belgia , #stiri Mircea Rednic