Mircea Rednic, victorie fabuloasa in Belgia

Duminica, 09 Martie 2014, ora 10:48
3112 citiri

Mircea Rednic continua sa fie in carti, in lupta pentru ultimul loc care asigura calificarea in play-off-ul pentru titlu in Belgia. Cu o etapa inaintea finalului sezonului regulat, formatia KAA Gent, pregatita de roman, a obtinut o victorie fabuloasa, in deplasare, scor 4-1, cu Cercle Brugges.

Eroul partidei a fost Habibou, autor al unui hat-trick in minutele 37, 80 si 81. Au mai marcat Asare in minutul 26 pentru oaspeti, in timp ce gazdele au reusit golul de onoare prin Kabananga in minutul 56.

Dupa 29 de etape, KAA Gent se afla la egalitate, 44 puncte si acelasi golaveraj (+3) cu Genk, cele doua disputandu-si singurul loc ramas liber pentru a intra in elita celor sase echipe care se dueleaza cu trofeul de campioana pe masa.

In ultima etapa, ambele au misiuni dificile. KAA Gent va primi vizita locului 4, Zulte Waregem, in timp ce rivalii din Genk vor avea o deplasare grea, la locul opt Courtrai.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Rednic victorie fabuloasa in Belgia, #Gent victorie deplasare Cercle Bruges , #stiri Mircea Rednic