"Derbiul romanilor" din Arabia Saudita s-a incheiat nedecis

Luni, 25 Octombrie 2010, ora 19:20
606 citiri

"Derbiul romanilor" din Arabia Saudita, asa cum poate fi numit meciul dintre Al Hilal si Al Nasr, s-a incheiat la egalitate, scor 1-1.

Al-Qahtani a deschis scorul pentru echipa lui Radoi, Al Hilal, transformand un penalti in minutul 19, in timp ce Al-Mahyani a restabilit egalitatea in partea secunda.

Cei doi fosti stelisti, Radoi si Ovidiu Petre, au jucat pe toata durata partidei la Al Hilal si, respectiv, Al Nasr, in timp ce Razvan Cocis a fost introdus pe teren in minutul 77.

Al Nasr, echipa antrenata de Walter Zenga, ocupa in acest moment locul 3 in clasament si este urmata, la doar un punct in spate, de Al Hilal, echipa lui Radoi avand insa 4 meciuri mai putin disputate din cauza participarii in Liga Campionilor Asiei.

Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
#derbi romani Arabia Saudita, #Radoi Al Hilal, #Cocis Ovidiu Petre Al Nassr, #Al Hilal Al Nassr , #Al Hilal