Revenire spectaculoasă pentru echipa lui Mirel Rădoi. Gol decisiv în prelungiri

Joi, 16 Martie 2023, ora 18:25
1468 citiri
Mirel Rădoi

Echipa saudită Al-Taee a încheiat la egalitate miercuri, în deplasare, scor 2-2, meciul cu formaţia Al-Khaleej. Al-Taee a revenit după ce a fost condusă cu 2-0.

Gazdele au deschis scorul în minutul 13 prin Cikalleshi, iar pe finalul primei reprize au înscris pentru 2-0 prin Al-Abdan. Echipa lui Rădoi a revenit spectaculos marcând de două ori în finalul partidei. Johani a făcut 2-1 în minutul 80, iar în minutul 90+3 Friedrich a înscris în propria poartă şi Al-Taee a scos un egal, 2-2.

Al-Taee este pe locul 7 în clasament, cu 26 de puncte.

Reacție urâtă la adresa Simonei Halep: "Nu-mi place că primește wild-carduri". Ce spune Sorana Cîrstea despre revenirea rivalei sale în tenis
Deși s-a comportat onorabil la Miami și a fost întâmpinată cu simpatie, nu toată lumea pare fericită cu revenirea Simonei Halep pe teren. Conform Sportskeeda, sunt destui fani care că...
Ce-a făcut Irina Begu în primul meci după 7 luni de pauză
Irina Begu, locul 126 WTA şi favorită 4, s-a calificat, marţi, în optimile de finală ale turneului Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de 115.000 de...