Victorie dramatică pentru Mirel Rădoi la arabi. Gol decisiv în prelungiri. Echipa românului avansează în clasament

Joi, 02 Martie 2023, ora 18:16
1417 citiri
Mirel Rădoi

Formaţia Al Taee, antrenată de Mirel Rădoi, a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Al Fateh, într-un meci din etapa a 19-a a campionatului Arabiei Saudite.

Învingătorii au marcat prin Musona ’17, ‘90+3 şi Mbenza ’30. Pentru Al Fateh a înscris Al Buraikan, în minutele 8 şi 71.

Al Taee ocupă locul 7 în clasament, cu 25 de puncte, în timp ce AL Fateh este pe şase, cu 28 de puncte. Lider este Al Nassr, care are 43 de puncte.

Victorie mare pentru cea mai valoroasă jucătoare de ping pong din România
Bernadette Szocs (locul 9 mondial) a eliminat-o pe sportiva aflată pe locul 10 mondial, Adriana Diaz (Puerto Rico), vineri, la WTT Champions Incheon 2024, din Coreea de Sud. Bernadette a...
A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...