Alex Mitriță, gol fabulos în Arabia Saudită de Crăciun VIDEO

Luni, 26 Decembrie 2022, ora 17:39
3185 citiri
Alexandru Mitriță. Foto: Twitter

Formaţia Al Raed, antrenată de Marius Şumudică, a învins, luni, în deplasare, cu 2-1, echipa Al Batin, într-un meci din etapa a zecea a campionatului Arabiei Saudite, în care Alexandru Mitriţă a înscris golul care a stabilit scorul final.

Mitriţă a marcat în minutul 57, după ce în minutul 31 Al Raed deschisese scorul prin El Berkaoui şi Al Batin egalase prin Al Shammari în minutul 49.

Alexandru Mitriţă a jucat până în minutul 82. Celălalt jucător român de la Al Raed, Silviu Lung Jr., a fost integralist.

Al Raed ocupă locul 11 în clasament, cu 12 puncte, în timp ce Al Batin este pe ultima poziţie, cu doar un punct.

Șumudică, anunț de ultimă oră despre venirea la Rapid și Bogdan Lobonț! "Nu știu dacă George Copos a făcut ce face Șucu"
Marius Șumudică a vorbit despre situația de la Rapid, unde echipa este în pericol să nu prindă cupele europene după ce patronul Dan Șucu a băgat peste 7 milioane de euro în transferuri....
Nicolae Stanciu, decisiv în Arabia Saudită, împotriva unui coleg de națională
Mijlocaşul român Nicolae Stanciu a fost esenţial pentru formaţia Damac FC, în meciul câştigat cu scorul de 2-1 în deplasare cu Al-Okhdood, sâmbătă, în etapa a 28-a a primei ligi saudite...