Victorie mare pentru naționala Moldovei în Liga Națiunilor, unde a învins în deplasare liderul grupei

Vineri, 23 Septembrie 2022, ora 10:24
2807 citiri
Naționala Moldovei a obținut o victorie mare FOTO facebook

Naționala Moldovei a scos capul din anonimat, în penultimul meci din actuala ediție a Ligii Națiunilor.

Moldovenii, cu patru jucători din Liga 1 în lot, au învins cu 2-1 echipa Letoniei, liderul grupei, chiar pe terenul acesteia.

În urma acestui rezultat, Moldova s-a apropiat la două puncte de Letonia, care în ultimul meci din grupă joacă în deplasare, în Andorra. Moldova va întâlni, acasă, naționala Liechenstein, și cu un joc al rezultatelor ar putea câștiga grupa.

Armaș și Damașcan, de la Voluntari, au fost titulari, Postolache, de la UTA, a intrat în minutul 73, iar Vadim Rață nu a fost folosit.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Rusia „investește” sume colosale ca să destabilizeze Moldova
Crearea la Moscova a blocului „Победа” („Victorie”) de către condamnatul fugar Ilan Șor este investigată de procurorii moldoveni sub aspectul trădării de patrie. Anunțul a...