Monica Niculescu a câștigat un trofeu WTA la 36 de ani. Câți bani a luat românca

Duminica, 10 Decembrie 2023, ora 16:38
8762 citiri
Monica Niculescu

Perechea Monica Niculescu/Cristina Bucşa (România/Spania), cap de serie numărul 1, a câştigat, duminică, proba de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 125 de la Angers.

Niculescu (36 de ani) şi colega sa au învins în finală echipa favorită 2, Anna Danilina/Alexandra Panova (Kazahstan/Rusia), scor 6-1, 6-3. Meciul a durat o oră şi patru minute.

Câştigătoarele trofeului au obţinut 5.220 de euro şi 160 de puncte.

Danilina şi Panova au fost recompensate cu 3.740 de euro şi 95 de puncte.

Quarterly Report - Editia 4

Revanșă în finala cu numărul 48 a carierei. Ce turneu important a câștigat românca
Jucătoarea română de tenis Monica Niculescu a disputat sâmbătă a 48-a sa finală din circuitul WTA, în proba de dublu a turneului de la Strasbourg. Perechea Monica Niculescu/Cristina...
”Bomba” anului în circuitul WTA. Ce-a pățit jucătoarea cu o ascensiune formidabilă care și-a anunțat retragerea
Tenismena americană Danielle Collins (10 WTA), jucătoarea care a explodat în acest an, chiar înainte de se retrage din tenis, a fost eliminată joi, surprinzător, în turul secund al turneului...