Monica Niculescu a abandonat in turul trei la Miami, dupa un meci maraton in fata campioanei de la US Open

Duminica, 25 Martie 2018, ora 07:20
11690 citiri

Monica Niculescu a fost nevoita sa abandoneze partida din turul III al turneului Masters Series de la Miami, meci jucat in compania campioanei en-titre de la US Open, Sloane Stephens.

Abandonul jucatoarei noastre a venit la scorul de 7-6, 3-6, 0-4, dupa 2 ore si 40 de minute de tenis maraton.

Romanca a acuzat dureri serioase la spate inca din startul setului decisiv si dupa ce a cerut interventia fizioterapeutului, a fost nevoita sa abandoneze, la un scor care oricum devenise foarte clar in setul 3.

Pana atunci insa, sportiva nascuta la Slatina ii tinuse piept foarte bine locului 12 mondial, reusind sa castige un prim set extrem de disptat dupa 77 de minute, desi fusese condusa la un moment dat cu 4-1.

Stephens si-a marit nivelul de joc in mansa secunda, iar acest lucru s-a vazut pe tabela.

Monica Niculescu ocupa locul 70 WTA, in timp ce Stephens este pe locul 12.

Scorul intalnirilor directe era de 2-1 in favoarea lui Stephens, inaintea acestui joc.

Reamintim faptul ca si Simona Halep a fost eliminata in acelasi tur III de la Miami, pierzand sambata seara cu Aga Radwanska, scor 1-2 la seturi:

Simona Halep, eliminata de la Miami de Radwanska dupa un meci pe care l-a avut in mana

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Monica Niculescu Sloane Stephens, #Monica Niculescu Sloane Stephens LIVE, #Monica Niculescu Sloane Stephens direct, #televizare Monica Niculescu Sloane Stephens , #stiri Monica Niculescu