Monica Niculescu o spulbera pe Ostapenko in primul tur de la Shenzhen

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Marti, 01 Ianuarie 2019, ora 11:43
14646 citiri

Monica Niculescu s-a calificat in turul secund de la Shenzhen dupa o victorie categorica in fata Jelenei Ostapenko.

Sportiva noastra nu a avut emotii in duelul cu fosta campioana de la Roland Garros si s-a impus clar, scor 6-0, 6-2.

Venita dupa doua partide disputate in calificari, Moni a inceput excelent partida, reusind sa se distanteze din primele game-uri pe fondul unui joc slab al adversarei sale.

Astfel, nu a fost o surpriza victoria din primul set cu un categoric 6-0, Ostapenko aratand ca are mari dificultati in a intra in ritm.

Setul secund a inceput mai echilibrat, letona reusind sa puncteze in acest act, insa Monica a continuat sa isi faca jocul obisnuit si, in final, sa se impuna.

Ostapenko a incheiat partida cu o dubla greseala si asta spune multe despre nivel ei de la inceput de an.

In turul secund pentru Monica urmeaza un duel cu Kristyna Plsikova, cea care a trecut greu de Shuai Peng, chinezoaica fiind nevoita sa se retraga in setul decisiv, la scorul de 3-3, din cauza problemelor medicale.

Monica Niculescu - Jelena Ostapenko 6-0/ 6-2

11:42 - Dubla greseala, break Monica si meci!

11:38 - Game Niculescu si Ostapenko va servi pentru a ramane in meci!

11:33 - Break Niculescu si romanca se distanteaza la 4-2.

11:25 - Setul secund este mult mai echilibrat, avem egalitate la 2 in debutul sau.

11:07 - SET LA ZERO PENTRU NICULESCU!

11:03 - Inca un break pentru Niculescu si scorul ajunge la un incredibil 5-0!

10:58 - Debut perfect de meci pentru Moni, care face breakul si se distanteaza la 3-0!

10:50 - Incepe meciul cu Monica la serviciu!

INFO: Monica a fost nevoita sa treaca prin calificari pentru a ajunge pe tabloul principal de la Shenzhen.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Monica Niculescu tenis rezultate, #Monica Niculescu Ostapenko Shenzhen , #stiri Monica Niculescu