Monica Niculescu, eliminata in sferturi la Washington

Sambata, 05 August 2017, ora 00:37
12526 citiri

Monica Niculescu a parasit turneul de la Washington in faza sferturilor de finala.

Reprezentanta noastra a fost eliminata de nemtoica Julia Goerges, care s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-4.

Niculescu a inceput foarte slab partida, permitandu-i adversarei sa se distanteze decisiv in primul set. In ciuda unei reveniri, Goerges s-a dovedit a fi prea puternica si s-a impus cu 6-3.

Actul secund a fost dominat de romanca in prima lui jumatate, Niculescu reusind un break rapid, insa Julia si-a revenit pe final si a reusit sa se impuna.

Aventura de la Washington ii aduce Monicai 60 de puncte in clasamentul WTA si un cec in valoare de 6.200 de dolari.

Monica Niculescu - Julia Goerges 3-6/ 4-6

00:36 - Game, set si meci, Julia Goerges!

00:31 - Moni serveste pentru a ramane in aceasta partida!

00:24 - Preia conducerea nemtoaica dupa ce castiga doua game-uri la rand.

00:13 - Se descurca bine sportiva noastra in continuare.

23:58 - Monica incepe setul secund cu un break.

23:46 - Goerges inchide primul set cu un break.

23:27 - Niculescu recupereaza unul dintre cele doua breakuri pierdute la inceputul setului.

23:18 - Monica nu ii poate face fata germancei in acest debut de meci.

23:13 - Inceput slab pentru Monica, ea pierzand primele doua game-uri.

23:03 - Incepe meciul, Monica serveste prima.

22:55 - Sunt pe teren cele doua sportive.

22:30 - Simona s-a retras din meciul cu Makarova si a eliberat terenul pentru Monica. In 10 minute romanca ar trebui sa intre pe teren.

INFO: Julia Gorges ocupa locul 40 in ierarhia mondiala WTA, iar scorul intalnirilor directe cu Monica este egal, 1-1.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Monica Niculescu tenis rezultate, #Monica Niculescu Goerges rezultat, #Niculescu Goerges Washington , #stiri Monica Niculescu