Monica Niculescu, eliminata in primul tur de la Miami

Marti, 21 Martie 2017, ora 22:16
8298 citiri

Monica Niculescu a fost eliminata in primul tur de la Miami de Johanna Larsson.

Suedeza de pe locul 60 WTA s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-1.

Primul set a fost detul de echilibrat, insa Larsson a facut diferenta cu un break pe final.

Apoi, in setul secund Monica a cazut complet si nu a reusit sa trimita meciul in decisiv.

In urma acestui succes, Larsson face 2-0 in meciurile directe cu Monica Niculescu.

Pentru Monica urmeaza acum o pauza, iar apoi va lua startul in sezonul de zgura.

NICULESCU - LARSSON 3-6, 1-6

22:17 - Larsson incheie meciul cu un break si merge mai departe.

22:14 - Suedeza face 5-1 si e tot aproape de victorie.

22:10 - Larsson mai face un break si are 4-1.

22:05 - Larrson nu are emotii la serviciu si conduce cu 3-1.

22:01 - Larsson mai face un break si are 2-1.

21:56 - Monica reuseste rebreak-ul si egaleaza la unu.

21:52 - Larsson incepe si setul scund cu un break.

21:43 - Monica rateaza mai multe sanse de rebreak si Larsson ia primul set!

21:36 - Larsson face break si va servi pentru castigarea primului set.

21:30 - Suedeza isi face si ea serviciul si are 4-3.

21:24 - Monica isi face serviciul si egaleaza la trei.

21:20 - Larsson nu are nici acum emotii la serviciul si face 3-2.

21:16 - Un game maraton, cu multe rasturnari de situatie, castigat in cele din urma de Monica. Scorul este 2-2.

21:04 - Game rapid castigat de Larsson pe propriul serviciu, scorul este 2-1 pentru ea.

21:02 - Suedeza face rebreak dupa un game foarte echilibrat.

20:57 - Monica face break in startul meciului!

20:53 - Meciul incepe cu Monica la serviciu!

20:47 - Larsson va servi prima in aceasta partida.

Info: Monica ocupa locul 45 in clasamentul WTA, in timp ce Larsson este pe locul 60.

Monica este favorita la casele de pariuri, avand cota 1.6 pentru un succes.

In singura intalnire directa, ce a avut loc in 2013, Larsson s-a impus in doua seturi.

A crescut cifra de afaceri din industrie în România. Ultimele date INS privind piața internă și externă
Conform datelor anunțate la 17 aprilie de INS, pentru februarie 2024, cifra de afaceri din industrie (piaţa internă şi piaţa externă), a crescut față de luna ianuarie cu 11,7%, și cu 8,2%...
Final în scandalul din PMP, după 2 ani. Cine rămâne la conducerea partidului
Partidul Mişcarea Populară (PMP) a anunţat că, în cursul zilei de miercuri, Curtea de Apel Bucureşti a respins recursurile formulate de Cristian Diaconescu şi, prin urmare, ”a fost validat...
#Monica Niculescu Miami, #Monica Niculescu Miami LIVE, #Monica Niculescu Johanna Larsson , #stiri Monica Niculescu