Monica Niculescu se califica in sferturi la Hobart

Miercuri, 10 Ianuarie 2018, ora 11:42
8178 citiri

Monica Niculescu s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Hobart, Australia.

In optimi, sportiva noastra a trecut in doua seturi, scor 6-4, 6-2, de americanca varvara Lepchenko.

A fost o partida care nu i-a pus probleme deosebite romancei, adversara fiind una pe care Moni a invins-o de fiecare data.

Calificarea in sferturi ii aduce "tricolorei" 60 de puncte in clasamentul WTA si un cec in valoare de 5.900 de dolari.

Mai departe, pentru Monica urmeaza un duel pentru semifinale cu belgianca Elise Mertens, numarul 36 in clasamentul feminin.

Monica Niculescu - Varvara Lepchenko 6-4/ 6-2

11:42 - Game, set si meci, Monica Niculescu!

11:35 - Sportiva noastra va servi acum pentru castigarea partidei!

11:10 - Incepe foarte bine Monica acest set secund, cu break urmat de game pe propriul serviciu.

10:50 - Niculescu reuseste sa castige primul set!

10:54 - Monica face breakul si va servi pentru castigarea setului.

10:28 - Debut echilibrat de partida, ambele jucatoare reusind cate un break.

10:10 - Incepe partida!

10:00 - Buna dimineata! Ne pregatim de meciul Monicai Niculescu de la Hobart, partida ce va incepe in cateva minute.

INFO: Monica a jucat calificari la Hobart, iar in primul meci de pe tabloul principal a trecut de Irina Begu.

INFO: Trei partide s-au jucat pana acum intre Monica si Varvara Lepchenko, romanca reusind sa castige de fiecare data.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc pe cuvântul meu în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#Monica Niculescu tenis rezultate, #Monica Niculescu Lepchenko Hobart, #Monica Niculescu Hobart 2018 , #stiri Monica Niculescu