Surpriza la Hobart: Iata ce adversara va avea Monica Niculescu in sferturile de finala

Miercuri, 11 Ianuarie 2017, ora 07:59
6052 citiri

Monica Niculescu va avea o adversara neasteptata in sferturile de finala ale turneului WTA de la Hobart.

Japoneza Risa Ozaki, a 100-a tenismena a planetei, a reusit sa se califice in sferturi dupa ce a trecut greu, in trei seturi, de mult mai cunoscuta Lucie Safarova, scor 2-6, 6-3, 7-5.

Surpriza este cu atat mai mare cu cat Ozaki a ajuns pe tabloul principal dupa ce a jucat doua meciuri in calificari la Hobart.

Mai mult, nipona a ajuns in Australia dupa o eliminare prematura la Shenzhen, in calificarile turneului chinez.

Monica Niculescu si Risa Ozaki nu s-au mai duelat pana acum in circuitul WTA.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Monica Niculescu adversara Hobart, #Niculescu Ozaki Hobart , #stiri Monica Niculescu