Mesajul lui Patrick Mouratoglou după ce Simona Halep a demolat-o pe Paula Badosa la Wimbledon FOTO

Marti, 05 Iulie 2022, ora 09:39
5021 citiri

Simona Halep a trecut fără probleme de Paula Badosa, una dintre favoritele turneului de la Wimbledon, pe care a învins-o cu 6-1, 6-2.

Halep s-a calificat în sferturile de finală, unde va da piept cu Amanda Anisimova și are o șansă mare de a merge în semifinale.

”Iubesc să văd acea energie, Simona Halep”, a scris Patrick Mouratoglou, pe facebook, după victoria româncei cu Badosa.

Simona face un Wimbledon reușit având patru victorii fără set pierdut la această ediție a turneului londonez.

Ea a câștigat competiția în 2019, când a învins-o în finală pe Serena Williams.

Simona Halep s-a calificat în turul doi la Toronto după un meci fabulos. Românca a câștigat partida cu Donna Vekic în două seturi, 6-0, 6-2 și merge în faza următoare. Meciul a fost...
Meci perfect făcut de Simona Halep în primul tur la Toronto. Cum s-a desfășurat partida cu Donna Vekic
Simona Halep a învins-o în primul tur la Toronto, pe Donna Vekic, în două seturi, 6-0, 6-2. Românca nu i-a dat nicio șansă adversarei salei, care nu a luat niciun game în primul set....