Mourinho, eșec în campionatul Italiei. Pe ce loc a ajuns AS Roma

Marti, 25 Aprilie 2023, ora 07:32
2131 citiri
Mourinho a pierdut cu Roma la Atalanta FOTO facebook

Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins luni seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia AS Roma, în ultimul meci al etapei a 31-a din Serie A.

La Bergamo, AS Roma a fost cu ocaziile, iar gazdele cu golurile. Mario Pasalic a deschis scorul în minutul 39, iar Rafael Toloi l-a majorat în minutul 74. Căpitanul oaspeţilor, Lorenzo Pellegrini a redus din diferenţă în minutul 83, cu un şut de la marginea careului, însă la faza următoare, portarul Romei, Rui Patricio, nu a reuşit să prindă balonul, care a ricoşat la Teun Koopmeiners şi acesta a înscris în minutul 84.

AS Roma se află pe locul al cincilea în Serie A, cu 56 de puncte, iar Atalanta este pe poziţia a şaptea, cu 52 de puncte, la numai două puncte de „zona cupelor europene”.

Lider este Napoli cu 78 de puncte, cu 17 mai mult decât Lazio, care e pe locul doi.

Sora lui Mircea Badea a făcut anunțul neașteptat. Nu se mai poate trăi aici. Sunt jafuri cu kalașnikoave!
Sora lui Mircea Badea, Naty, a anunțat pe rețelele sociale că nu se mai poate trăi în țara unde s-a mutat în 2021. Naty Badea, corespondent Antena 3, s-a mutat în 2021 în Italia,...
Anchetă uriașă în Italia, cu privire la agresarea unor minori aflați în închisoare. „Acte de tortură, abuz de putere, violențe sexuale”
Treisprezece gardieni de închisoare au fost arestaţi luni, 22 aprilie, în Italia, fiind acuzați de agresarea unor minori încarceraţi la Milano, iar alţi opt gardieni au fost suspendaţi....