Simona Halep, despre relatia speciala cu Nadia Comaneci: Imi da mereu mesaje

Marti, 08 Septembrie 2015, ora 14:14
3911 citiri

Simona Halep a vorbit despre relatia speciala pe care o are cu fosta gimnasta Nadia Comaneci.

Numarul 2 WTA a povestit ca "Zeita de la Montreal" o incurajeaza de fiecare data cand are meciuri si, atunci cand poate, o sustine chiar din tribune.

"Imi trimite mereu mesaje, inainte si dupa meciuri. Sper ca va ajunge si la US Open pentru ca mi-a promis ca va veni. Da, e foarte dragut sa ai campioni uriasi, cum este ea, alaturi", a declarat Halep la New York.

Nadia nu se limiteaza doar la mesaje private catre Simona, sustinand-o pe jucatoarea din Constanta si public, pe site-urile de socializare.

Simona Halep a reusit sa se califice in premiera in sferturile de finala ale turneului US Open.

Simona Halep se califica in sferturi la US Open dupa o revenire fabuloasa

Ea a avut nevoie de doua ore si 38 de minute pentru a trece de Sabine Lisicki cu scorul de 6-7 (6), 7-5, 6-2.

La finalul primului set, Simona a acuzat probleme medicale si a solicitat ingrijiri de specialitate, jucand pana la final cu un bandaj de dimensiuni apreciabile pe coapsa stanga.

In sferturile de finala de la Flushing Meadows, Simona o va intalni pe Victoria Azarenka, cea care este favorita numarul 20 la US Open.

Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...
Ludovic Orban, ales președintele Forţa Dreptei. "Adevăraţii liberali sunt în acest partid"
Ludovic Orban a fost ales, sâmbătă, 20 aprilie, preşedintele partidului Forţa Dreptei la primul Congres al formaţiunii, adunare la care au participat, la Palatul Parlamentului, peste 1.200 de...
#Nadia Comaneci Halep, #Simona Halep US Open rezultate, #Halep Nadia Comaneci mesaj , #gimnastica