Naomi Osaka, cădere incredibilă în clasamentul WTA după eliminarea de la Australian Open. Pe ce locuri sunt surorile Williams

Vineri, 21 Ianuarie 2022, ora 18:18
7048 citiri

Început de an cum nu se poate mai prost pentru Naomi Osaka.

Japoneza a fost eliminată în turul trei la Australian Open, după ce în 2021 a câștigat Grand Slam-ul de la Melbourne.

Din cauza acestui lucru, Osaka s-a prăbușit în clasamentul WTA Live. De pe locul 14 la începutul competiției, ea va ajunge tocmai pe locul 84 după înfrângerea cu Anisimova, 4-6, 6-3, 5-7.

Lider mondial în 2019, japoneza a ajuns atat de rău în clasament și din cauza faptului că în 2021 nu a jucat la multe turnee importante de tenis.

Și Surorile Williams suferă în ierarhia mondială de tenis. Ele nu au participat la ediția din acest an a Australian Open din cauza accidentărilor și nu vor fi în primele 200 de tenismene din lume.

Din 1997 nu s-a mai întâmplat ca Serena sau Venus William să nu fie prezente la Grand Slam-ul de la Melboune.

În ierarhia WTA Live, Serena a ajuns pe locul 245, iar Venus Williams este tocmai pe poziția 462.

Simona Halep a început antrenamentele pentru French Open, al doilea Grand Slam al anului. Ea își va afla mâine traseul de la Roland Garros în urma tragerii la sorți. Simona a declarat că...
Fast and Furious! Ce a făcut Simona Halep azi noapte pe străzile Parisului FOTO
Simona Halep se află la Paris, unde așteaptă participarea la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului. Înaintea competiției care va debuta pe 22 mai, Halep îmbină...