Napoli a mai făcut un pas uriaș spre titlu în Italia. Victorie dramatică, împotriva echipei lui Mourinho

Luni, 30 Ianuarie 2023, ora 00:00
2041 citiri
Napoli a învins-o pe AS Roma

Echipa italiană Napoli a învins duminică seara, pe teren propriu, formaţia AS Roma (antrenată de Jose Mourinho), scor 2-1, în etapa a 20-a din Serie A.

Napoli a deschis scorul în minutul 17 prin golgeterul nigerian Victor Osimhen. Intrat la pauză, El Shaarawy a egalat pentru Roma, în minutul 75, iar golul victoriei gazdelor a venit târziu, în minutul 86, atunci când a marcat Giovanni Simeone, un jucător care fusese introdus în joc abia în minutul 76.

Napoli are 53 de puncte şi este lider autoritar în Italia, la 13 puncte de echipa de pe locul secund, Inter Milano.

Într-un alt meci disputat duminică în cadrul etapei a 20-a, Lazio şi AC Fiorentina au încheiat la egalitate, scor 1-1. Nicolo Casale a deschis scorul pentru gazde în minutul 8, iar Nicolas Gonzalez a egalat pentru oaspeţi în minutul 49.

Ştefan Radu nu a fost convocat pentru această partidă.

Sora lui Mircea Badea a făcut anunțul neașteptat. Nu se mai poate trăi aici. Sunt jafuri cu kalașnikoave!
Sora lui Mircea Badea, Naty, a anunțat pe rețelele sociale că nu se mai poate trăi în țara unde s-a mutat în 2021. Naty Badea, corespondent Antena 3, s-a mutat în 2021 în Italia,...
Anchetă uriașă în Italia, cu privire la agresarea unor minori aflați în închisoare. „Acte de tortură, abuz de putere, violențe sexuale”
Treisprezece gardieni de închisoare au fost arestaţi luni, 22 aprilie, în Italia, fiind acuzați de agresarea unor minori încarceraţi la Milano, iar alţi opt gardieni au fost suspendaţi....