Rezultat șocant în derby-ul dintre Napoli și Inter Milano. Campioana Italiei, surclasată

Luni, 04 Decembrie 2023, ora 06:39
1831 citiri
Așa s-au bucurat fotbaliștii lui Inter în vestiar

Echipa italiană Inter Milano a învins duminică seară, în deplasare, scor 3-0, echipa campioană a Italiei, Napoli, în etapa a 14-a din Serie A.

Inter a început meciul cu un gol al lui Marcus Thuram, anulat însă de VAR pentru ofsaid, în minutul 12.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 44, prin Hakan Calhanoglu, şi l-au majorat în minutul 61, cu golul lui Nicolo Barella. Marcus Thuram a închis tabela în minutul 85 şi, victorioasă cu 3-0, Inter este lider în Serie A, cu 35 de puncte.

Napoli este pe locul 5, cu 24 de puncte.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

O groapă uriașă apărută din senin a înghițit două mașini, pe o stradă din Italia: ”E un miracol că suntem în viaţă” VIDEO
Doi tineri au declarat că se simt ”norocoşi că sunt în viaţă” după ce maşina în care se aflau a fost înghiţită de o dolină apărută miercuri dimineață pe un drum din districtul...
Liga Campionilor, optimi: ce-a făcut echipa lui Horațiu Moldovan pe terenul lui Inter Milano
Formaţia Internazionale Milano a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Atletico Madrid, în prima manşă a optimilor Ligii Campionilor, într-un meci arbitrat de Istvan...