Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Napoli nu se dezminte! Ce a făcut liderul din Serie A în meciul cu Udinese

Sambata, 12 Noiembrie 2022, ora 20:37
2255 citiri
Napoli e lider în Serie A FOTO facebook

Echipa italiană Napoli a învins sâmbătă, pe teren propriu, formaţia Udinese, scor 3-2, într-un meci al etapei a 15-a din Serie A.

Napoli a condus cu 3-0 în minutul 58, după golul reuşit de Elmas. Primele două goluri ale napoletanilor au fost marcate în prima repriză de Osimhen (min. 15) şi Zielinski (min.31).

Oaspeţii au revenit pe final, cu două goluri înscrise în numai trei minute, dar nu au mai avut forţă să egaleze. Pentru Udinese au înscris doi jucători intraţi în repriza secundă, Nestorovski 79 şi Samardzic 82.

Napoli este lider autoritar în Serie A, unde conduce cu 11 puncte avans faţă de a doua clasată, Lazio. Napoli are 41 de puncte (din 15 meciuri), faţă de 30 de puncte din câte 14 meciuri adunate de Lazio şi Milan.

Sora lui Mircea Badea a făcut anunțul neașteptat. Nu se mai poate trăi aici. Sunt jafuri cu kalașnikoave!
Sora lui Mircea Badea, Naty, a anunțat pe rețelele sociale că nu se mai poate trăi în țara unde s-a mutat în 2021. Naty Badea, corespondent Antena 3, s-a mutat în 2021 în Italia,...
Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...