Gol imposibil reusit in Serie A (Video)

Marti, 26 Octombrie 2010, ora 09:39
3159 citiri

Adversara Stelei din Europa League, SSC Napoli, a pierdut, luni, partida disputata pe teren propriu cu AC Milan, scor 1-2.

Napoletanii au incasat primul gol in minutul 22, de la Robinho, iar in prelungirile primei reprize au ramas in inferioritate numerica, Pazienza fiind eliminat.

Ibrahimovici a punctat pentru 0-2 in minutul 72, iar Lavezzi a redus din handicap dupa opt minute, inscriind un gol aproape imposibil. Cazut la pamant dupa interventia unui adversar, Lavezzi a lovit balonul din 7 metri si, in mod aproape incredibil, l-a propulsat peste portar.

Dupa opt etape, Napoli ocupa locul 6 in Serie A, cu 12 puncte, la sapte de liderul Lazio Roma.

Urmariti mai jos reusita incredibila a lui Lavezzi:

C.F.

Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....
Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....