Napoli s-a calificat in finala Cupei Italiei, dupa 1-1 cu Inter Milano. Dries Mertens a devenit cel mai bun marcator din istoria clubului napoletan

Duminica, 14 Iunie 2020, ora 08:43

Atacantul Dries Mertens a devenit cel mai bun marcator din istoria clubului Napoli, dupa ce a marcat golul echipei sale in meciul cu Inter Milano, scor 1-1, rezultat in urma caruia napoletanii s-au calificat in finala Cupei Italiei.

Mertens a marcat in minutul 41, dupa ce pentru Inter deschisese scorul Eriksen, in minutul 2.

In varsta de 33 de ani, Mertens a devenit cel mai bun marcator din istoria clubului, cu 122 de goluri, depasindu-l pe Marek Hamsik.

In tur, Napoli s-a impus, scor 1-0, astfel ca s-a calificat in finala Cupei Italiei, unde va intalni Juventus, la 17 iunie.