Rugby: Romania a pierdut amicalul cu Fiji

Sambata, 28 Noiembrie 2009, ora 20:44
704 citiri

Echipa nationala de rugby a Romaniei a pierdut, sambata, partida amicala disputata impotriva reprezentativei Fiji, scor 18-29.

Chiar daca au inceput bine ultimul meci amical din 2009, 'Stejarii" romani nu au putut mentine ritmul pe toata durata partidei, chiar daca au condus la pauza cu 11-7.

Experienta echipei din Pacific si-a spus cuvantul, iar partea a doua a fost la discretia celor din Fiji, care in cele din urma s-au impus cu 29-18.

Aceasta a fost a doua intalnire din istorie intre cele doua echipe, dupa ce in urma cu 18 ani "Stejarii" castigasera cu 17-15 la Cupa Mondiala.

C.M.

Schimbare radicală la turneul final. România s-a calificat miraculos, pentru prima dată în istorie
Turneul final al Billie Jean King Cup se va disputa sub formă de tablou eliminatoriu, la Sevilla, între 12 şi 20 noiembrie, a anunţat joi Federaţia Internaţională de Tenis (ITF), care...
Flotila românească a dat drumul la ”motoare”. Performanță majoră în prima zi la Europene
România a calificat direct în finalele pentru medalii şase echipaje din cele 13 cu care participă la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged (Ungaria), în urma curselor de joi. La...