Albania, invinsa intr-un amical - ce au facut adversarele Romaniei din preliminariile pentru Cupa Mondiala

Sambata, 26 Martie 2016, ora 20:37
3846 citiri

Selectionata Albaniei, pe care Romania o va intalni in ultimul meci din Grupa A de la EURO 2016, a fost invinsa la limita, sambata seara, in deplasare, de reprezentativa Austriei, scor 2-1.

Austriecii au marcat rapid cele doua goluri, prin Marco Janko, in minutul 6, si Martin Harnik, in minutul 13.

Albanezii au revenit imediat dupa pauza, marcand in minutul 47 prin Ermir Lenjani, jucatorul lui Nantes. In minutul 78, Ergys Kace, mijlocasul lui PAOK, a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

Franta, victorie in cel mai tare amical al zilei - ce a facut Elvetia

De asemenea, tot sambata, Polonia a invins Finlanda cu 5-0. Polonezii, care au jucat pe teren propriu, vor intalni Romania in preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018, din Rusia.

O alta adversara a tricolorilor din viitoarele preliminarii, Kazahstan, a invins Azerbaidjan cu 1-0, tot pe teren propriu. Vineri, Armenia a reusit doar un 0-0, acasa, cu Belarus, iar joi Danemarca a invins pe teren propriu Islanda, scor 2-1, in timp ce Muntenegru a pierdut cu acelasi scor, in deplasare, cu Grecia.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
#Albania invinsa Austria, #Albania meci amical, #meciuri amicale EURO 2016 , #Euro 2016