Explicatiile jucatorului care a ratat golul victoriei pentru Romania in Kazahstan

Miercuri, 12 Octombrie 2016, ora 17:37
6289 citiri

Fotbalistul care a ratat incredibil golul victoriei pentru nationala Romaniei in deplasarea din Kazahstan, Gabi Enache, a oferit primele explicatii.

Mijlocasul Stelei a marturisit ca nu intelege cum a alunecat intr-un moment in care avea poarta goala in fata sa dupa ce o repriza intreaga nu a avut probleme cu echilibrul.

"Din pacate, am alunecat. Nu stiu cum mi se intampla mie sa alunec chiar in faza aia. Nu am alunecat toata repriza si am alunecat chiar atunci, in momentul ala. Nu a fost norocul cu mine, cu noi, dar sper ca in meciul viitor sa am noroc si sa inscriu", a declarat Enache la Digi Sport.

Citeste cum a fost jignit Enache de Adrian Porumboiu dupa ratarea din Kazahstan

In ceea ce priveste partida de la Astana, stelistul a evidentiat si el jocul dur al gazdelor.

"Nici nu pot sa spun ca a fost o partida. A fost, efectiv, o lupta, un joc foarte agresiv al celor din Kazahstan. Au fost foarte multe accidentari si eu zic ca trebuia sa fie sanctionati mai mult. Loviturile cu cotul chiar nu sunt permise", a precizat Enache.

Gabi Enache a avut sansa de a inscrie un gol vital pentru Romania in deplasarea din Kazahstan, insa a ratat incredibil.

In ultimele minute ale jocului, Stancu a luat o actiune pe cont propriu, a trecut de un adversar si a trimis un sut centrare in fata portii. Goalkeeperul kazah a scapat balonul, insa Enache, singur in careul mic, a alunecat si nu a putut trimite in poarta goala.

In cele din urma, nationalele Romaniei si Kazahstanului au remizat, scor 0-0, in preliminariile Cupei Mondiale din 2018.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Enache Romania Kazahstan, #Romania Kazahstan rezultat, #nationala Romania rezultat Kazahstan , #preliminarii Cupa Mondiala