Mare surpriza in grupa Romaniei: Revelatia Muntenegru, invinsa in ultima secunda

Vineri, 11 Noiembrie 2016, ora 20:53
10315 citiri

Muntenegru, formatia aflata pe primul loc in grupa Romaniei din preliminariile Cupei Mondiale, a fost invinsa de Armenia.

Scorul final a fost 3-2, desi muntenegrenii au condus cu 2-0 pana in minutul 50.

Kajasevici a deschis scorul in minutul 36, cu un sut puternic, iar Jovetici a facut 2-0 doua minute mai tarziu, cu un lob superb.

Grigoryan a redus insa diferenta in minutul 50, iar Haroyan a profitat de o respingere gresita in minutul 73 si a egalat.

Golul victoriei a venit in ultima secunda, dupa un sut al lui Ghazaryan de la aproape 40 de metri.

Dupa acest rezultat, Muntenegru are sapte puncte, dar mai poate fi intrecuta de Polonia si Romania si risca astfel sa piarda primul loc.

Armenia obtine primele trei puncte din aceste preliminarii.

Etapa urmatoare, Armenia va primi vizita Kazahstanului, in timp ce Muntenegru se va duela cu Polonia. Ambele meciuri vor avea loc pe 26 martie

C.S.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...