Cum s-a razbunat Daum pe Chipciu

Miercuri, 14 Iunie 2017, ora 10:23
7280 citiri

Christoph Daum l-a pedepsit pe Alexandru Chipciu, dupa ce mijlocasul lui Anderlecht a criticat tactica de la meciul pierdut cu Polonia (scor 3-1), din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018.

Selectionerul nu l-a folosit nici macar un minut pe Chipciu in partida amicala castigata marti seara de tricolori in fata reprezentativei statului Chile, cu 3-2.

"Ne-am facut de ras inca odata. Mai bine atacam si pierdeam poate la acelasi scor, dar macar simteam ca mai jucam si noi fotbal", a fost declaratia data de Chipciu imediat dupa infrangerea din Polonia, care l-a suparat pe Daum.

60 de minute a jucat Chipciu in meciul cu Polonia, fiind inlocuit cu colegul sau de la Anderlecht, Nicolae Stanciu.

Alexandru Chipciu (28 de ani) are 28 de selectii si 4 goluri pentru nationala Romaniei.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Daum conflict Chipciu, #Chipciu nefolosit nationala Romania , #stiri Nationala Romaniei