Romania pierde in ultima secunda cu Spania si rateaza semifinalele

Duminica, 13 Decembrie 2009, ora 16:37
4725 citiri

Nationala de handbal feminin a Romaniei a fost invinsa duminica de reprezentativa similara a Spaniei, scor 25-26, si a ratat calificarea in semifinalele Campionatului Mondial din China.

Dominata in prima repriza si condusa la un moment dat chiar si la trei goluri diferenta, Romania a incheiat prima parte a jocului in dezavantaj, scor 12-14.

"Tricolorele" si-au revenit in partea secunda si chiar au trecut la conducerea partidei in cateva randuri, pe final avand chiar un avantaj de doua goluri. Ultimul minut a consemnat o ratare importante a elevelor lui Voina, iar nationala iberica a marcat in ultima secunda a meciului pentru a-si asigura calificarea in semifinale.

Cu doar 4 puncte si un singur joc ramas de disputat, impotriva Coreei de Sud, nationala Romaniei a ratat calificarea in semifinalele Campionatului Mondial din China.

Ati urmarit in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, desfasurarea partidei Romania - Spania, din cadrul Campionatului Mondial de handbal feminin din China.

Desfasurarea partidei:

Final de partida! Romania rateaza calificarea in semifinalele competitiei!

C.F.

Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...
Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...