Nationala a facut primul antrenament la Constanta ... pe iarba

Marti, 07 Octombrie 2008, ora 19:31
1604 citiri

Echipa Nationala a Romaniei a facut primul antrenament la Constanta, pe stadionul de rugby "Farul", primul pe iarba de la sosirea la malul marii.

Primele doua sedinte de pregatire sustinute dupa reunire de catre echipa nationala au fost sustinute pe plaja din spatele hotelului Rex din Mamaia.

Antrenamentul, care a durat aproximativ 85 de minute, a inceput la ora 17.10, jucatorii efectuand cateva ture de alergari usoare si exercitii de incalzire.

Jucatorii Marian Aliuta si George Galamaz, care au jucat, luni, pentru echipele lor de club, s-au pregatit separat, ei efectuand, timp de 50 de minute, alergari usoare alaturi de preparatorul fizic Marian Lupu.

Dupa incalzire, jucatorii au pasat, pe perechi, de-a latul terenului. Dupa aproximativ 20 de minute, fotbalistii au fost impartiti in doua echipe, iar acestia au tras suturi la portile aparate de cei doi goalkeeperi, Bogdan Lobont si Costel Pantilimon.

Sedinta de pregatire, care initial era inchisa atat publicului cat si presei, a fost urmarita de circa 30 de persoane.

Intalnirea dintre reprezentativele nationale de fotbal ale Romaniei si Frantei va avea loc sambata, de la ora 21:40, pe stadionul "Farul" din Constanta. Partida va fi transmisa, in format LIVE text, de site-ul nostru.

Pe cine au remarcat columbienii din naționala României: "A fost cel mai bun!"
Echipa naţională a României a pierdut marţi seara, scor 2-3, în faţa echipei naţionale a Columbiei, într-un meci amical disputat la Madrid. Columbia a dominat meciul şi a deschis...
Cum arată echipa probabilă a României pentru meciul contra Columbiei. Surprizele lui Edi Iordănescu
Meciul amical România - Columbia are loc, marţi, de la ora 21.30, pe arena echipei Atletico Madrid. Față de meciul cu Irlanda de Nord, terminat la egalitate, 1-1, Edi Iordănescu a decis să...
#tricolori, #antrenament, #Romania, #Franta, #CM 2010 , #stiri Nationala Romaniei