Nationala de tineret remizeaza cu Elvetia. Arbitrul ne-a anulat sansa victoriei

Marti, 05 Septembrie 2017, ora 21:00
4172 citiri

Echipa nationala de tineret a Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Elvetia, intr-un meci din preliminariile pentru Campionatul European din 2019.

Formatia noastra a facut un meci bun, dar a avut un gol anulat eronat in minutul 75, pentru un fault inexistent comis de Puscas.

Elvetienii au deschis scorul contrar cursului jocului in minutul 19, prin Oberlin, dar Puscas a egalat trei minute mai tarziu cu o reluare din fata portii.

Dupa pauza, jocul baietilor nostri a fost si mai bun, iar Puscas, Nedelcu, Ianis Hagi si Florinel Coman au ratat ocazii foarte mari.

Selectionerul Daniel Isaila a inceput meciul in urmatoarea formula: 1. I. Radu-cpt. - 6. Manea, 5. Nedelcearu, 4. Pascanu, 3. A. Radu - 13. Cicaldau, 16. Nedelcu - 18. Costache, 10. Hagi, 7. Coman - 9. Puscas.

Dupa pauza au mai intrat Andrei Ciobanu, Dennis Man si Florin Stefan.

Dupa acest rezultat, Romania ramane pe primul loc in Grupa 8, cu sapte puncte in primele trei etape.

In urmatoarea partida, Romania va intalni Elvetia in deplasare, pe 6 octombrie.

C.S.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Romania Elvetia, #Romania Elvetia tineret, #meci Romania Elvetia , #stiri Nationala Romaniei