Olimpiu Morutan a plans ore in sir dupa ratarea calificarii la Campionatul European

Miercuri, 28 Martie 2018, ora 12:07
5214 citiri

Mijlocasul Olimpiu Morutan nu-si revine dupa ce nationala sub 19 ani a Romaniei a ratat calificarea la Campionatul European de fotbal.

Morutan se considera principalul vinovat pentru ratarea calificarii si nu si-a putut stapani lacrimile.

"Morutan a plans ore in sir dupa meci. Am incercat sa vorbim cu el, dar degeaba. Am vrut sa-i explicam ca nu este vina lui pentru ratarea calificarii, dar el plangea intruna", a spus selectionerul Adrian Boingiu la Pro X.

Romania a ratat calificarea la Campionatul European U 19 dupa un meci cu Ucraina pe care l-a avut in mana.

Formatia noastra avea nevoie de un egal, a deschis scorul in minutul 77 prin Morutan, dar jucatorul de la FC Botosani a luat al doilea cartonas galben stupid dupa ce si-a dat tricoul jos pentru a sarbatori golul.

Ucraina a reusit sa ne invinga dupa ce a marcat golul victoriei in minutul 90+2.

C.S.

Speranțe mari după calificarea miraculoasă: ”România poate deveni campioană mondială”
Preşedintele Federaţiei Române de Tenis, George Cosac, a declarat, luni, într-un interviu, pentru AGERPRES, că echipa României de Billie Jean King Cup are potenţialul de a deveni campioană...
Ucraineanca Svitolina caută vinovați pentru eșecul cu România: ”Din stomac în rachetă și după în teren?”
Echipa României s-a calificat în premieră la turneul final al Billie Jean King Cup, după ce a învins Ucraina cu scorul de 3-2, sâmbătă, la Fernandina Beach (Florida), printr-un punct adus...