Piturca, scos din sarite de Banel Nicolita

Miercuri, 12 Octombrie 2011, ora 09:59
2876 citiri

Victor Piturca a decis sa-i dea o sansa lui Banel Nicolita si sa-l trimita in teren inca din primul minut al meciului cu Albania, insa fostul stelist l-a scos din minti cu evolutia sa.

Nicolita a intrat in gura lui Piturca inca din primele minute al partidei de la Tirana.

"Banele, tine de ea", "Banele, nu te mai intoarce asa" si "Hai odata, ba Banele", a tot urlat Piturca.

Degeaba, insa, pentru ca evolutia lui Nicolita a fost mai mult decat dezamagitoare, astfel ca a fost inlocuit in minutul 62 cu Gabi Torje.

Romania a terminat la egalitate, scor 1-1, partida jucata marti seara la Tirana cu Albania, in ultima etapa a Grupei D a Campionatului European din 2012.

Romania termina in genunchi campania pentru Euro 2012

In urma acestui rezultat, "tricolorii" au incheiat grupa pe locul 3.

Ciolacul îl trimite pe Piedone ”la locul lui”. Liderul PSD susține că nu va negocia cu edilul de la Sectorul 5
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat miercuri, 24 aprilie, că locul lui Cristian Popescu Piedone nu poate să fie decât ca primar, în continuare, la Sectorul 5, el precizând că nu va...
Burduja îl atacă pe Nicușor Dan: "Nepăsarea şi incompetenţa au lăsat zeci de mii de oameni fără căldură şi apă caldă"
Administraţia actuală a realizat investiţii "prea puţine şi prea lente" pentru a reabilita reţeaua de termoficare a Capitalei, a declarat miercuri, 24 aprilie, liderul PNL Bucureşti,...
#Victor Piturca, #Banel Nicolita, #Albania Romania preliminarii EURO2012 , #stiri Nationala Romaniei