Romania a invins Polonia la CE de tineret

Vineri, 25 Iulie 2008, ora 20:18
963 citiri

Nationala masculina de handbal a Romaniei a reusit sa invinga Polonia in meciul de debut la Campionatul European de tineret, scor 31-27.

Desi baietii antrenati de Otto Heel au fost condusi atat la pauza (15-17) cat si pe parcursul reprizei secunde (18-21 in minutul 38), au reusit sa revina si sa se impuna pe final la o diferenta confortabila de 4 goluri.

Urmatoarele partide ale Romaniei la acest turneu se vor disputa sambata, impotriva Frantei, si duminica, adversara fiind Slovenia. Campionatul European de tineret este gazduit de tara noastra si se disputa in orasele Bucuresti si Brasov, in perioada 25 iulie - 3 august.

Flotila românească a dat drumul la ”motoare”. Performanță majoră în prima zi la Europene
România a calificat direct în finalele pentru medalii şase echipaje din cele 13 cu care participă la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged (Ungaria), în urma curselor de joi. La...
Tinerii români au câștigat Campionatul Mondial de robotică FIRST Tech Challenge
Echipa AICitizens de la Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” din Focșani, Vrancea, a obținut titlul de campioană mondială la Campionatul Mondial de robotică FIRST Tech Challenge, care...