Romania invinge in prelungiri si termina pe locul 5

Sambata, 13 Decembrie 2008, ora 12:30
2008 citiri

Nationala feminina de handbal a invins reprezentativa Croatiei in ultimul meci la Campionatul European si a terminat competitia pe pozitia a 5-a.

Elevele lui Radu Voina au facut un meci destul slab, astfel ca au permis croatelor duca meciul pana in prelungiri. In cele doua reprize suplimentare romancele au fost mai proaspete si s-au impus in cele din urma cu scorul de 36-33.

Nationala Romaniei termina astfel pe locul 5, pierzand doar 2 din cele 7 partide jucate la turneul din Macedonia. Meciul Romania - Croatia a fost transmis in format LIVE Text pe Ziare.com. Mai jos aveti comentariul partidei.

Desfasurarea meciului:

FINAL: 36-33

Min.65: 33-31

Prelungiri

Repriza secunda a fost mai pasionanta. Profitand de jocul slab facut de romance, adversarele revin si chiar preiau conducerea pe tabela in anumite momente. La finalul celor 60 de minute regulamentare scorul a fost egal, astfel ca avem prelungiri.

A inceput repriza secunda

Fetele noastre au inceput partida cu Croatia putin crispate, astfel ca nu s-au putut desprinde pe tabela in primele 10 minute. A urmat apoi o perioada buna in care am reusit sa ne distantam la 4 goluri. Pana la pauza, ajutate si de o relaxare nepermisa in tabara noastra, croatele revin si se apropie la doar 2 goluri.

Cum s-a descurcat România contra Franței, campioana olimpică și mondială
Naţionala de handbal feminin a României a fost învinsă în meci amical duminică, la Clermond-Ferrand, de reprezentativa Franţei, campioana olimpică şi mondială. Franţa s-a impus cu...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#handbal feminin, #nationala Romaniei, #Campionatul European Macedonia , #stiri Nationala Romaniei