Romania, zdrobita de Rusia la Campionatul European

Joi, 16 Decembrie 2010, ora 19:07
7492 citiri

Nationala de handbal a Romaniei a pierdut clar intalnirea disputata joi cu Rusia, scor 20-36, in ultima etapa a grupelor principale a Campionatului European din Danemarca si Norvegia.

Intr-un meci fara miza, calificarea in semifinale fiind obtinua din etapa precedenta, rezervele nationalei Romaniei au pierdut lamentabil in fata Rusiei, o reprezentativa care n-a iertat nicio greseala defensiva.

Rusoaicele au luat avans pe tabela dupa primul sfert de ora, iar pana la pauza si-au creat un avantaj de noua puncte.

Elevele lui Trefilov, antrenor care a parut mai mereu nemultumit de jocul echipei sale, in ciuda rezultatului de pe tabela, ne-au surprins constant pe contra-atac si au punctat la aproape fiecare faza.

Romania a stat prost si la capitolul ofensiv, dupa 40 de minute avand numai 10 goluri inscrise. Rusoaicele si-au marit si mai mult avantajul pe final, scorul la capatul celor 60 de minute de joc fiind 20-36, un rezultat ce trebuie uitat pana la semifinala cu Suedia.

Ati urmarit, pe site-ul Ziare.com, in format LIVE Text, desfasurarea partidei Romania - Rusia, contand pentru ultima etapa a grupelor principale de la Campionatul European de handbal.

Desfasurarea partidei:

*Folositi tasta Refresh (F5) pentru actualizarea paginii;

Min.60 Final de meci! Romania pierde clar cu Rusia, scor 20-36.

Min.60 Meciul se incheie cu inca un gol al Rusiei.

Min.60 Inca un gol pe contra-atac pentru rusoaice, defensiva Romaniei e la pamant.

Min.60 Rusia puncteaza la cateva secunde de la reluare.

Min.59 Trefilov cere time-out.

Min.59 Neagu marcheaza de la 7 metri.

Min.56 Rusoaicele profita din nou pe contra-atac.

Min.55 Radu Voina cere time-out.

Min.55 Paraschiv inscrie primul in acest meci.

Min.54 Scorul devine 18-32 dupa un contra-atac rapid al Rusiei.

Min.53 Rusoaicele inscriu din nou, dar antrenorul Trefilov continua sa urle pe margine.

Min.52 Inca un gol pentru Moldovan.

Min.51 Neagu rateaza o aruncare de la 7 metri.

Min.50 Rusia ajunge la cota 30 in acest meci.

Min.49 Neagu intra pe teren si transforma o lovitura de la 7 metri.

Min.48 Scorul devine 16-28.

Min.47 7 metri pentru Rusia si eliminare pentru Chintoan.

Min.47 Elisei inscrie.

Min.46 Gol pentru Romania.

Min.46 Rusoaicele nu iarta nimic si forteaza la fiecare faza ofensiva.

Min.45 Marcheaza si Fiera pentru reprezentativa noastra.

Min.45 Rusia inscrie pe contra-atac.

Min.43 Fiera puncteaza si diferenta se reduce la 12 goluri.

Min.42 Tivadar inscrie in poarta Rusiei.

Min.41 Moldovan inscrie primul gol la acest turneu.

Min.41 Rusia inscrie golul cu numarul 24.

INFO: Radu Voina priveste ingrijorat spre teren. Rezervele Romaniei au inscris doar 10 goluri.

Min.39 Inca un gol primit de Tolnai, 10-23.

Min.38 Rusoaicele trimit in bara de la 7 metri.

Min.36 Scorul ia din nou proportii.

Min.35 Rusoaicele se distanteaza la 11 goluri.

Min.32 Rusia inscrie primul gol al reprizei secunde.

Min.31 Incepe repriza secunda!

-------------------------------------

Min.30 Se incheie prima repriza!

Min.30 Rusia puncteaza pe contra-atac.

Min.29 Romancele reduc din nou din handicap.

Min.28 Geiger inscrie pentru Romania.

Min.27 Rusia inscrie pentru 8-18.

Min.26 Neagu intra si executa lovitura de pedeapsa.

Min.26 7 metri pentru Romania.

Min.25 Antrenorul rus cere time out.

Min.25 Nu s-a inscris de trei minute.

Min.22 Scorul ia proportii, Rusia conduce la 10 goluri.

Min.21 Rusoaicele transforma.

Min.20 7 metri si eliminare de doua minute dictate impotriva Romaniei.

Min.20 Geiger inscrie spectaculos pentru 7-15.

Min.20 Rusoaicele nu stau pe ganduri si inscriu imediat.

Min.19 Inscrie si Romania in sfarsit.

Min.19 Inca un gol incasat de elevele lui Voina pe contra-atac.

Min.18 Rusoaicele se distanteaza la 8 goluri dupa o aruncare de la 7 metri.

Min.16 Radu Voina cere time out.

Min.16 Davidenko marcheaza pentru 5-12.

Min.15 Rusoaicele inscriu la fiecare faza de atac, in timp ce romanencele se descurca greu in ofensiva.

Min.14 Gol rapid inscris de ex-sovietice.

Min.14 Geiger reduce handicapul la 4 puncte.

Min.13 7 metri transformat de rusoaice.

Min.12 Rusia inscrie pe conta-atac.

Min.12 Geiger puncteaza pentru Romania.

Min.11 Rusia se distanteaza la 4 goluri.

Min.10 Inca un gol pentru rusoaice, 3-6.

Min.9 Gol pentru Rusia, care se distanteaza la doua puncte.

Min.9 Bara pentru Rusia.

Min.8 Rusoaicele inscriu pentru 3-4.

Min.7 Meirosu arunca spectaculos si egaleaza la 3.

Min.6 Rusia inscrie usor si revine la conducere.

Min.5 Meirosu patrunde pe exterior si egaleaza.

Min.4 Rusoaicele preiau conducerea.

Min.3 Rusoaicele egaleaza.

Min.2 Romancele scapa pe contra-atac, dar aruncarea finala loveste bara.

Min.2 Geiger deschide scorul pentru Romania.

Min.1 Incepe partida!

INFO: Se intoneaza imnurile Rusiei si Romaniei.

INFO: Cele doua echipe patrund pe teren.

Avancronica meciului Romania - Rusia

Nationala Romaniei este deja calificata in semifinalele competitiei, acolo unde va da piept cu Suedia, indiferent de rezultatele din ultima etapa.

Totul despre Suedia, adversara Romaniei din semifinalele Campionatului European

Tot joi seara se vor mai disputa intalnirile Spania - Croatia (19:45) si Danemarca - Muntenegru (20:45).

Sorin Grindeanu, somat să oprească „petrecerea cu muzică şi brânzeturi fine” din trenul regal pe 1 decembrie. „Blasfemie lăutărească”
Liderul PNL Iaşi, deputatul Alexandru Muraru, îi cere ministrului Transporturilor să stopeze o petrecere privată, cu muzică lăutărească, ce ar urma să fie organizată în vagoanele...
Funcția obținută de Marcel Ciolacu în rândul social-democraților europeni. „Acest post mă onorează”
Liderul social-democrat Marcel Ciolacu a declarat sâmbătă, 26 noiembrie, că numirea sa ca vicepreşedinte al Internaţionalei Socialiste la nivelul Europei Centrale şi de Est reprezintă o...