Un fundas roman de nationala, gol si victorie in Europa

Marti, 01 Martie 2016, ora 20:11
3099 citiri

Cosmin Moti, fundasul central al echipei bulgare Ludogoret Razgrad, a marcat golul doi in victoria de marti seara, cu scorul de 2-0, pe teren propriu, impotriva lui Lokomotiv Plovdiv.

Romanul a fost titular si a marcat in minutul 42, golul sau stabilind scorul final, dupa ce Marcelinho a punctat in minutul 22.

Claudiu Keseru a fost si el titular, fiind inlocuit in minutul 83, in timp ce Andrei Prepelita a fost rezerva.

Acesta a fost al treilea gol al lui Moti in 25 de meciuri disputate in acest sezon pentru formatia bulgara, fiind cel mai folosit jucator al formatiei bulgare.

Claudiu Keseru are in schimb 11 goluri in 19 partide, precum si 3 pase de gol.

Ludogoret este lider detasat al campionatului Bulgariei, cu 45 de puncte dupa 20 de etape, cu 11 mai mult decat locul 2, Levski Sofia.

Cosmin Moti este in atentia selectionerului Anghel Iordanescu pentru a fi convocat in lotul Romaniei pentru EURO 2016, fundasul avand 6 meciuri la echipa nationala.

F.N.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Cosmin Moti gol Ludogoret, #Cosmin Moti gol Bulgaria , #stiri Nationala Romaniei