Nationala de tineret a Romaniei, victorie la scor cu Luxemburg

Vineri, 02 Septembrie 2016, ora 22:37
4733 citiri

Nationala de tineret a Romaniei a obtinut o victorie categorica in fata reprezentativei Luxemburgului.

"Tricolorii mici" s-au impus cu scorul de 4-0 pe terenul de la Medias intr-o partida din preliminariile Europeanului din 2017.

Tiru a deschis scorul pentru echipa noastra in minutul 13, cand a reluat cu capul, din plonjon, un balon centrat de Bumba.

Acelasi Bumba a dus scorul la 2-0 in minutul 29, cu un sut la vinclu din interiorul careului. Ionita a marcat pentru 3-0 in finalul primei reprize, dupa o gafa uriasa a fundasilor adversi, iar stelistul Ovidiu Popescu a "inchis tabela" in minutul 75, cu un sut din afara careului.

Echipele de start

Romania: Cojocaru - Hodorogea, Tiru, Miron, Olteanu - Nedelcearu, Ov. Popescu - Bumba, Al. Ionita, Ad. Paun - Puscas

Rezerve: R.Stoian, I. Cristea, Boldor, Fl. Tanase, Popadiuc, Tudorie, Calcan

Luxemburg: Roulez - Mastrangelo, Skenderovici, Vogel, Todorovici - Thill, Dragovici, Lascak, Sinani - Couto Pinto, Kerger

Rezerve: Frising, Sacras, Ewert, Mahmutovici, Bechtold, Martins

SUA, mesaj puternic de apreciere și susținere pentru România, la 20 de ani de la aderarea la NATO FOTO
România a jucat un rol crucial în promovarea securităţii şi cooperării în cadrul NATO, contribuind la operaţiunile de menţinere a păcii şi sporind interoperabilitatea între statele...
Optimismul lui Rareș Bogdan pentru europarlamentare: „Obţinem 20 de mandate. SOS-ul doamnei Şoşoacă nu va intra în PE”
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a declarat vineri, 29 martie, că alianţa PSD-PNL poate lua la redistribuire 20 de mandate de europarlamentari. Europarlamentarul susține că AUR va...