Victorie cu scandal pentru "tricolorii mici": Ne-am certat in vestiar

Vineri, 05 Septembrie 2014, ora 08:20
3663 citiri

Nationala de tineret a Romaniei a obtinut o victorie extraordinara, impunandu-se in fata reprezentativei Muntenegrului cu scorul de 4-3.

"Tricolorii mici" au avut o revenire fabuloasa in partea secunda a meciului, reusind sa castige dupa ce au fost condusi cu 3-1.

Portarul nationalei Romaniei, Laurentiu Branescu, a dezvaluit ca secretul revenirii din partea secunda a fost un mic scandal in vestiar, la pauza jocului.

"La pauza s-a schimbat totul. Am aratat ca suntem o echipa mare, ne-am certat putin in vestiar si acolo am castigat meciul. A fost o cearta constructiva", a spus portarul lui Juventus Torino la DolceSport.

Victorie fabuloasa pentru nationala de tineret a Romaniei

Nationala de tineret a Romaniei a castigat meciul cu Muntenegru, din preliminariile Euro 2015, si spera acum ca vor obtine calificarea la turneul final.

In urmatorul meci din preliminarii, elevii lui Viorel Moldovan vor intalni reprezentativa Germaniei.

România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
Nicușor Dan: ”Într-o țară civilizată, Ştefan Dumitraşcu și domnii Greblă şi Hopincă ar trebui să fie azi în pușcărie”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a enumerat joi, 28 martie, câteva persoane despre care consideră că „ar trebui să fie azi în puşcărie. „Eu am precizat azi în conferinţa de presă...
#Romania nationala tineret, #Romania Muntenegru tineret, #Romania Muntenegru scandal , #tineret