Neymar, omul meciului pentru Brazilia in preliminariile pentru Campionatul Mondial VIDEO

Sambata, 05 Iunie 2021, ora 10:29
3206 citiri
Neymar. Foto: Facebook / Neymar jr

Nationala de fotbal a Braziliei a invins vineri seara cu scorul de 2-0 reprezentativa Ecuador, in preliminariile sud-americane ale CM 2022 din Qatar, obtinand cea de-a cincea sa victorie din tot atatea meciuri.

La Porto Alegre, Richarlison a deschis scorul in minutul 64 dupa o pasa primita de la vedeta echipei, Neymar, atacantul lui PSG marcand cel de-al doilea gol in minutele de prelungire ale meciului (90+4) din penalty.

Argentina lui Messi, pas gresit in cursa pentru Mondiale, la primul meci dupa disparitia lui Maradona. Statuie pentru legendarul fotbalist VIDEO

Brazilia s-a detasat, dupa acest succes, in fruntea clasamentului, avand 15 puncte, pe locul 2 fiind Argentina cu 11 puncte.

Marti, la Asuncion, Brazilia va evolua impotriva Paraguay care joi a remizat (0-0) cu Uruguay.

Sursa video: Youtube / Blitz Football

Motivul pentru care Neymar e mai bogat cu 3 milioane de dolari
Un tribunal brazilian a suspendat o amendă de aproximativ trei milioane de dolari impusă starului mondial al fotbalului Neymar Junior pentru că a construit fără autorizaţie un lac artificial...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...