Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Cum s-a terminat derbyul campionatului Franței, dintre PSG și Marseille

Luni, 17 Octombrie 2022, ora 07:48
2765 citiri
Neymar a adus victoria lui PSG FOTO facebook

PSG a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Olympique Marseille, scor 1-0, într-un meci al etapei a 11-a din Ligue 1.

PSG s-a impus prin golul reuşit de Neymar, în minutul 45+1. Brazilianul a ajuns la 9 goluri marcate în acest campionat.

La PSG a revenit pe teren și Lionel Messi.

In minutul 72 oaspeţii au rămas în zece jucători după eliminarea fundaşului Samuel Gigot, care a luat un cartonaş roşu direct, după un atac din spate asupra lui Neymar.

PSG se află pe primul loc în clasament, cu 29 de puncte, fără înfrângere în cele 11 meciuri disputate.

Marseille a coborât pe locul 4 cu 23 de puncte.

Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO
Echipa franceză PSG a învins miercuri, în deplasare, scor 4-1, formaţia Lorient, în etapa a 29-a din Ligue 1. PSG s-a impus la Lorient prin golurile marcate de cei doi jucători pe care...
A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...