Neymar s-a accidentat groaznic în campionatul Franței. La PSG a debutat Sergio Ramos

Duminica, 28 Noiembrie 2021, ora 16:05
6834 citiri

PSG a avut mari emoții în deplasarea de la St. Etienne. Parizienii au câștigat greu cu 3-1.

Bogații Franței s-au văzut conduși cu 1-0, dar au revenit pe finalul primei reprize când au egalat prin Marquinos.

PSG a jucat toată repriza a doua cu un om în plus și a câștigat meciul în ultimele 15 minute prin golurile lui Di Maria și Marquinos, din pasele lui Messi.

Neymar s-a accidentat grav cu 5 minute înaintea finalului jocului.

Brazilianul a călcat strâmb și a fost nevoit să părăseasca terenul pe targă.

La PSG a debutat și spaniolul Sergio Ramos. Fostul căpitan al madrilenilor a jucat titular tot meciul.

Cu această victorie, PSG este pe primul loc în Franța, cu 40 de puncte, la mare distanță de locul 2.

St Etienne este pe ultima poziție în campionat, cu doar 12 puncte.

Ciprian Ciucu, revoltat de greva de la STB. „Este ilegală, imorală şi penală. Cer PSD să se delimiteze de liderul sindical Petrariu, să îl excludă din partid”
Preşedintele PNL Bucureşti, primarul Sectorului 6 Ciprian Ciucu, a spun sâmbătă, 22 ianuarie,despre greva de la STB că este „ilegală, imorală şi penală”. Esilul susține că acest...
Caznele meritocrației! Noul secretar de stat din Ministerul Digitalizării e specialist în cazane de abur
Tudor Prisecaru a fost numit vineri în funcția de secretar de stat în ministerul Cercetării și Digitalizării, printr-o decizie a premierului Nicolae Ciucă. Potrivit CV-ului, Prisecaru este...