Derby pe Coasta de Azur. Fosta echipă a lui Rareș Ilie a dat lovitura

Luni, 06 Februarie 2023, ora 07:59
1292 citiri
Nice a învins-o pe Marseille

Echipa franceză OGC Nice a câştigat duminică, în deplasare, scor 3-1, meciul din etapa a 22-a din Ligue 1, disputat în compania echipei Olympique Marseille.

După ce l-a cedat pe Rareş Ilie în Israel, Nice a reuşit surpriza etapei a 22-a, învingând-o pe Oympique Marseille chiar pe terenul acesteia. A fost 3-1, după un meci în care Sofiane Diop (min. 37) şi Gaetan Laborde (min 43) au stabilit scorul pauzei: 2-0 pentru Nice. În minutul 59 Malinovsky a redus din diferenţă, dar oaspeţii şi-au păstrat avantajul de două goluri după reuşita lui Bilal Brahimi.

În aceeaşi etapă, Brest şi RC Lens au încheiat la egalitate, 1-1.

În clasament, PSG e lider cu 54 de puncte, Marseille a rămas pe locul secund, cu 46 de puncte, dar a fost ajunsă de Lens, care e pe trei, tot cu 46 de puncte.

Nice se află pe poziţia a 8-a, cu 34 de puncte.

Acuzații grave lansate de George Simion: „Asta au făcut băieții șmecheri și Sebastian Burduja!"
Sebastian Burduja (PNL) este principalul vinovat pentru „creșterea necontrolată a prețurilor energiei", este convins George Simion (AUR). Potrivit liderului din opoziție, Guvernul PSD+PNL a...
Guvernul Ciolacu a stabilit ținta exporturilor pentru anul 2024. Anunț de ultimă oră al ministrului
70% din balanța comercială a României înclină către importuri pe bandă rulantă, potrivit economistului Mircea Coșea. Însă, ministrul PSD al Economiei, Radu Oprea, susține că pentru...
#Nice, #marseille, #derby, #Coasta de Azur , #stiri fotbal
  1. Novak Djokovic - Carlos Alcaraz, finală de vis la Wimbledon. Unde se vede meciul. Primul set LIVETEXT
  2. Câştigătoarea surpriză de la Wimbledon recunoaște: ”Nu știu cum s-a întâmplat”
  3. Selecţionerul Angliei, înaintea finalei cu Spania de la Euro 2024: ”Eu nu cred în basme”
  4. Peste 500 de invitaţi la nunta lui Ianis Hagi, care are loc duminică, la concurenţă cu finala Euro 2024. Postul TV care a obţinut exclusivitate
  5. Copa America: finala mică s-a decis la lovituri de departajare după o egalare dramatică
  6. Vedeta Spaniei anunță: "După finala cu Anglia, mă retrag”"
  7. Gigi Becali și-a distrus jucătorii după prima etapă din campionat: "Unul ca ăsta te nenorocește!"
  8. A sosit ziua marii finale de la EURO 2024: Spania - Anglia. Echipe probabile, arbitri și televizare
  9. Campioana FCSB a început dezastruos sezonul, acasă cu Universitatea Cluj. Cum s-a încheiat meciul
  10. Neil Lennon, salvat de VAR la primul meci oficial: cum s-a terminat partida dintre UTA și Rapid