Cum explica Nicolae Dica semiesecul cu Viitorul

Duminica, 22 Aprilie 2018, ora 08:09
4176 citiri

FCSB a remizat doar in deplasare la campioana Viitorul, scor 2-2, dupa ce a fost condusa cu 2-0, putand fi acum egalata de locul 2 CFR Cluj, care este la 3 lungimi distanta de liderul Ligii 1.

Antrenorul Nicolae Dica a incercat sa explice de ce a jucat FCSB atat de slab in prima repriza, cand a fost condusa cu 2-0 si mai putea primi chiar la acest scor 1-2 goluri:

"Am fost surprinsi de agresivitatea celor de la Viitorul. Nu am reusit sa iesim din acel pressing, am suferit pe partea defensiva, dar repriza a doua a fost diferita. Am recuperat multe baloane in suprafata adversa, am controlat, din pacate n-am reusit sa mai marcam si sa castigam.

Liga 1: Remiza spectaculoasa intre Viitorul si FCSB

Lupta pentru titlu este in continuare deschisa, toate cele cinci echipe isi dau viata cu noi. Ma astept mereu la mai mult de la oricare jucator, nu doar de la Alibec. Balasa are o lovitura, vom vedea in zilele urmatoare", au fost vorbele lui Nicolae Dica, la final de meci, la microfonul DigiSport.

3 puncte avans are acum FCSB fata de CFR Cluj, care va juca duminica in deplasare la Poli Iasi.

Vezi aici si ce a declarat patronul Gigi Becali dupa meci

D.A.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Nicolae Dica reactie dupa FCSB Viitorul, #cum explica Dica semiesec FCSB Viitorul , #FCSB