Reactia lui Nicolae Dica dupa victoria dificila cu Poli Iasi a lui FCSB

Duminica, 01 Aprilie 2018, ora 23:22
5275 citiri

Nicolae Dica, antrenorul celor de la FCSB, a vorbit dupa partida castigata de echipa sa cu Poli Iasi, care a prilejuit stelistilor urcarea pe primul loc in Liga 1.

A fost 1-0 pe Arena Nationala cu iesenii dupa un unic gol marcat de Budescu din lovitura libera in ultimii 20 de minute:

Liga 1: FCSB castiga chinuit cu Poli Iasi, dupa o sclipire a lui Budescu. Oamenii lui Dica urca pe primul loc

"Am inceput foarte bine jocul, 30 de minute ne-am creat 3-4 ocazii de a marca, din pacate nu am reusit sa fructificam ceva. Le-am permis apoi celor de la Iasi sa aiba ocazii pe contraatac, mai ales in a doua repriza. Cel mai important este ca am reusit sa castigam, m-a deranjat insa ca dupa ce au ramas in 10 oameni, iesenii au avut ocazii mai mari, mai multe. Poate este o presiune mare pe noi, ca trebuie sa castigam campionatul. Eu am incredere in continuare in Denis Alibec, azi a incercat foarte mult, a avut ocazii, poate va marca in urmatoarele partide. Trebuie sa facem un joc mult mai bun cu Craiova, sunt o echipa foarte buna pe faza de atac, trebuie sa dam mult mai mult decat astazi", a fost reactia lui Dica, pentru microfonul DigiSport.

FCSB urca pe primul loc cu 35 de puncte si va avea meci runda viitoare tot acasa cu CSU Craiova.

D.A.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#reactie Nicolae Dica meci FCSB Poli, #Dica declaratii meci FCSB victorie , #FCSB