Antrenorul lui Anderlecht, despre evolutia lui Stanciu si Chipciu din meciul cu Manchester United

Vineri, 14 Aprilie 2017, ora 11:01
9638 citiri

Rene Weiler, antrenorul formatiei Anderlecht, a vorbit despre prestatia pe care Nicusor Stanciu si Alexandru Chipciu au avut-o in meciul cu Manchester United.

Antrenorul elvetian s-a declarat multumit de prestatia celor doi romani si a afirmat ca este increzator in calificare.

"E un rezultat bun, in prima repriza a fost complicat pentru noi. Scorul este deschis, avem sansa noastra. Trebuie sa pregatim foarte bine meciul retur.

Avem multi jucatori, multe meciuri, trebuie sa gasim un echilibru intre jucatori si meciuri. Chipciu are experianta mai multa, Stanciu e prima data cand joaca in strainatate. Sunt multumit de ei, au inalta calitate", a spus Rene Weiler pentru Dolce Sport.

Anderlecht si Manchester United au terminat la egalitate, scor 1-1, in prima mansa a sferturilor de finala din Europa League.

Stanciu a fost titular si a parasit terenul in minutul 65, in timp ce Chipciu a intrat in minutul 58.

Mansa retur va avea loc joia viitoare, de la ora 22:05.

C.S.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...