Ce note au primit Stanciu si Chipciu in presa britanica dupa meciul cu Manchester United

Vineri, 14 Aprilie 2017, ora 08:01
19605 citiri

Nicolae Stanciu si Alexandru Chipciu au jucat in nota echipei in meciul cu Manchester United, din sferturile de finala ale Europa League.

Cei doi fotbalisti romani au primit nota 6 din partea publicatiei Daily Mail.

Alti sase fotbalisti de la Anderlecht au mai primit aceasta nota, in timp ce cea mai mica, 5.5, i-a revenit lui Massimo Bruno.

Nicolae Stanciu a fost remarcat de catre cei de la The Telegraph, care au scris ca "se vede ca are calitate cand are mingea la picior".

Anderlecht si Manchester United au terminat la egalitate, scor 1-1, in prima mansa a sferturilor de finala din Europa League.

Stanciu a fost titular si a parasit terenul in minutul 65, in timp ce Chipciu a intrat in minutul 58.

Mansa retur va avea loc joia viitoare, de la ora 22:05.

C.S.

Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
#Nicusor Stanciu Anderlecht, #Stanciu Anderlecht United, #Chipciu Anderlecht Untied , #Anderlecht